seriale online

The Walking Dead - Pół finał 9 sezonu [SPOJLERY]

The Walking Dead (2010)

Serial "The Walking Dead" opowiada historię ludzi starających się przetrwać w bezwzględnym, postapokaliptycznym świecie spustoszonym przez plagę zombie. Grupa ocalałych prowadzona przez byłego policjanta Ricka Grimesa niestrudzenie poszukuje bezpiecznej przystani, która da im nadzieję na lepszą przyszłość. Seria The Walking Dead to obecnie 8 sezonów - aktualnie wychodzi sezon 8.

Sezon 8 The Walking Dead bazuje na wydarzeniach z 20 i 21 tomu komiksu. Najnowsze odcinki znajdziecie na bieżąco na iitv.pl.

The Walking Dead sezon 8 online

The Walking Dead online

Wyemitowany w ostatnią niedzielę, ósmy odcinek 9 sezonu "The Walking Dead" był tzw. półfinał serii. Zakończył sezon 9A, a sezon 9B powróci w lutym 2019 roku.


Półfinał zostawił wielu widzów w dużej konsternacji. Poprzez śmierć ulubieńca widowni z drugiego planu - Jesusa, z serialem pożegnał się aktor Tom Payne. Jego odejście, spowodowane z niezadowoleniem aktora ze sposobu prowadzenia jego postaci, było ogłaszane już wcześniej, niemniej ponura scena śmierci nadal wzbudzała wiele emocji.


Jednej z kluczowych postaci, liderki Wzgórza - Maggie Rhee (Lauren Cohan) nie widziano od trzech odcinków. Pozostali, główni bohaterowie, Michonne i Daryl, mają pasujące blizny, których zagadka ma być rozwiązana w sezonie 9B - według słów showrunnerki.


Najwięcej emocji jednak wzbudziło pojawienie się nowych wrogów - Szeptaczy. Wskazówki co do ich pojawienia się pojawiały się już we wcześniejszych epizodach, jednak to w półfinale w końcu się ujawnili.


Dla fanów i komiksu i serialu, Szeptacze nie stanowią nowości, ani aż tak wielkiej tajemnicy, biorąc jednak pod uwagę dużą rozbieżność między fabułą i postaciami serialowymi a ich komiksowych pierwowzorem, dalszy rozwój wątku nowego konfliktu wcale nie jest taki oczywisty.


Mimo ustabilizowania wyników oglądalności na początku 9 sezonu, śmierć postaci Jesusa może znów negatywnie wpłynąć na popularność serialu. Miejmy nadzieję, że w związku z tymi trudnościami, sezon 9B dostarczy fanom porządnej fabuły oraz akcji.


Wszystko okaże się w lutym przyszłego roku.