seriale online

Supermoc fandomu - Seriale uratowane przed kasacją

Gotham (2014)

Jak wyglądało Gotham zanim pojawił się Batman? Serial opisuje drogę po szczeblach kariery komisarza Jamesa Gordona, ikony symbolizującej prawo i porządek w skorumpowanym mieście. Co sprawiło, że Gotham stało się wylęgarnią przestępczości? Dzi eki serialowi poznamy tło wydarzeń z dzieciństwa Bruce'a Wayne'a. Gotham online

W świecie seriali od jakiegoś czasu panuje swego rodzaju pogrom. Na masową skalę kasowane są seriale, które na siebie nie zarabiają lub też nie mają pożądanej oglądalności. Ta druga kwestia jest nie raz kontrowersyjna. Skoro kasowane seriale mają zbyt niską oglądalność, protesty fanów przeciwko ich kasacji nie powinny być takie powszechne. A jednak.


Poniżej przedstawiamy listę 10 seriali, których fani sprzeciwili się ich kasacji i ... wygrali!


”najlepsze

1. Star Trek: The Original Series


Pierwszy w historii serial uratowany dzięki fanom. W tym przypadku fani wysyłali setki listów do macierzystej stacji serialu – NBC. Dzięki tej akcji produkcja doczekała się kolejnego sezonu.


”seriale

2. Family Guy


W przypadku tej animacji nie chodziło o zorganizowany protest fanów a o ich zachowanie, które pośrednio przyczyniły się do wznowienia produkcji. „Family Guy” powrócił na ekran z powodu wielkiego zainteresowania wydaniem DVD pierwszych 28 odcinków.3. Futurama


Przypadek “Futuramy” jest podobny do losu „Family Guy”. Sprzedaż wydania DVD oraz determinacja producenta animacji – Davida X. Cohena – pozwoliła na powrót serialu na kolejne lata.


4. Jericho

Fani “Jericho” mieli bardzo ciekawy pomysł na zorganizowany protest. W związku z ostatnimi słowami głównej postaci w finałowym odcinku pierwszego sezonu (po którym serial został skasowany), wysłali do studia oraz producentów około 20 ton orzeszków. Zmasowany atak poskutkował kolejnym sezonem, po którym produkcja na dobre zeszła z małego ekranu, aby kontynuować historię w formie komiksu.5. Firefly


Produkcja anulowana po pierwszym sezonie, dzięki mailom, petycjo i listom od fanów doczekała się pełnometrażowego filmu, w którym fabuła serialu została zakończona. Wydania DVD serial oraz filmu okazały się hitami.


”najlepsze

6. Quantum Leap


Kiedy serial przeniesiono ze środy na piątkowy wieczór, producenci obawiali się, że serial zostanie szybko skasowany, z racji tego, że ten termin zazwyczaj oznacza dla serialu spadek oglądalności. Jeden z producentów – Donald P. Bellisario – wykorzystał serialowy newsletter, żeby nakłonić fanów do aktywnego protestu przeciwko zmianie terminu wyświetlania serialu. Protest się udał i serial doczekał się 5 sezonów.


”seriale

7. Lucyfer


“Lucyfer” został skasowany po trzech sezonów, jednak niedawno pojawiły się informację, że serial został przejęty przez Netflixa, w czym z pewnością pomógł aktywny protest fanów w mediach społecznościowych.


”seriale

8. The Expanse


Podobnie w przypadku The Expanse, fani głośno wyrazili swój protest w kwestii jego kasacji – produkcja będzie kontynuowana pod flagą Amazon Prime.


”seriale

9. Gotham


Serial został uratowany dzięki fanom, jednak wygrana jest słodko-gorzka, ponieważ ostatni, piaty sezon będzie krótszy niż poprzednie cztery. Na szczęście pozwoli on na domknięcie wszystkich wątków oraz na ukazanie ostatecznej transformacji Bruce Wayne’a w Batmana.