seriale online

Sex education - seks i nic ponadto?

Ci, którym podobał się serial Sex Education z pewnością są niepocieszeni faktem, że tak szybko się skończył - miał zaledwie 8 odcinków. Ale, na ich szczęście, podobno niedługo powstanie kolejny sezon. Ten brytyjski komediodramat to utrzymana w lekkim, komediowym tonie opowieść o dojrzewaniu i problemach natury emocjonalnej. Nie obejdzie się oczywiście także bez tytułowego seksu i seksualnych rozterek nastolatków.

Wystarczy pierwszych kilka minut serialu, żeby przekonać się, że faktycznie nazwa jest adekwatna, a istotnie serial będzie oscylował w orbicie seksualności i odkrywaniu przez bohaterów swoich możliwości w tej dziedzinie. W szkole średniej, do której chodzą główni bohaterowie, praktycznie wszyscy uczniowie mają problem z własną seksualnością, co postanawia wykorzystać ciesząca się złą sławą Maeve, wprowadzając w tajniki swojego biznesplanu nieśmiałego kolegę - Otisa, którego matka jest znaną seksuolożką. Mimo że sam Otis jest prawiczkiem, dzięki matce posiada ogromną wiedzę teoretyczną na temat seksu, dlatego też za namową Maeve, w której powoli się zakochuje, postanawia objąć rolę szkolnego seks terapeuty.

Jest to chyba ewenementem brytyjskiego humoru, żeby w roli seksualnego guru obsadzić chłopaka, którego przerasta każdy kontakt seksualny, nigdy w życiu nie był z nikim w łóżku, co więcej, problemy sprawia mu nawet sama masturbacja. Jednak dzięki błyskotliwemu scenariuszowi i całkiem zgrabnej grze aktorskiej, taka konwencja sama się broni. Dodatkowym atutem jest fakt, że złożoność postaci wykracza daleko poza sferę erotyki i przekształca się w wielowątkową historię o uniwersalnych problemach wieku dojrzewania. Sex Education to barwny portret współczesnej młodzieży, która próbując oswoić się z tematyką seksu, tak naprawdę stara się przedrzeć przez inne problemy swojego wieku, nie mające z erotyką zbyt wiele wspólnego.

Prace nad kolejnym sezonem serialu mają rozpocząć się już wiosną 2019 roku.