seriale online

Serialowa symbolika pełna tajemnic

Gra o tron (2011)

Adaptacja "Pieśni Lodu i Ognia" G. R. R. Martina. Siedem szlacheckich rodzin (Stark, Tully, Arryn, Lannister, Baratheon, Tyrell, Martell) walczy o władzę nad mitycznym Westeros. Za wielkim Murem na mroźnej północy obsadzonym przez Nocną Straż czai się niewypowiedziane zło. Nocny Król zbiera siły by znów ruszyć na podbój świata, niszcząc wszystko na swojej drodze. Na południe od Muru wojna, seks i makiaweliczne intrygi tworzą fantastyczne tło dla życia każdego z prominentnych członków siedmiu rodów, których losy przeplatają się tworząc niesamowicie bogatą i ciekawą plątaninę wątków. Doskonały serial fantasy w doborowej obsadzie. Ciekawe kreacje bohaterów w tym doskonałe role brytyjskich i amerykańskich aktorów takich jak: Sean Bean (Eddard Stark), Kit Harrington (Jon Snow), Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Jason Momoa (Khal Drogo). Gra o tron online

Artykuł stworzony dla miłośników tajemnic, zagadek, symboli i metafor. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o tym jakie przesłanie niosą ze sobą pewne znaki, zachęcamy do lektury. Oto spis najciekawszych symboli pochodzących z seriali i nie tylko.

najlepsze seriale

Dary anioła

Najpowszechniejszymi narzędziami Nocnych Łowców, a także źródłem ich zdolności do walki z demonami są runy. Główny symbol pojawiający się w serialu to runa przedstawiająca anielską moc.

najlepsze seriale online


Seriale superbohaterskie

W serialach na podstawie komiksów pojawia się wiele symboli. Niektóre z nich są bardziej oczywiste inne mniej. Diamentowe S Supermana symbolizuje przyzwoitość oraz bohaterstwo, natomiast nietoperz Batmana wzbudza przerażenie i respekt. Logo Punishera posiada kilka znaczeń, z jednej strony może być symbolem honoru i determinacji, a z drugiej agresji i zniszczenia.


najlepsze seriale bez rejestracji
Gra o Tron

Każdy ród posiada swój własny symbol w postaci zwierzęcia, które reprezentuje cechy danego rodu.


Arryn - księżyc i sokół na niebieskim tle są odzwierciedleniem motta rodu „Wysoko jak honor”


Baratheon - czarny jeleń na złotym tle w koronie na szyi, stojący dęba symbolizuje nieokiełznany temperament, ich dewiza brzmi „Nasza jest furia”


Greyjoy - złoty kraken na czarnym polu wraz z hasłem „My nie siejemy” oznacza, iż specjalnością tego rodu jest żegluga


Lannister - złoty lew na czerwonym tle, „Słuchajcie mojego ryku”, a nieoficjalnie „Lennisterowie zawsze spłacają swoje długi”, może oznaczać bogactwo i pewność siebie


Martell - czerwone słońce przebite złotą włócznią oraz motto „Niezachwiani, nieugięci, niezłomni” świadczą o ich nietuzinkowej waleczności


Stark - szary wilkor na białym tle wraz z hasłem „Nadchodzi zima” są przestrogą przed niebezpieczeństwem


Targaryen - czerwony, trójgłowy smok ziejący czarnym płomieniem i dewiza „Ogień i krew” oznaczają ogromną siłę i wolę walki


Tully - srebrny skaczący pstrąg oraz hasło „Rodzina, Obowiązek, Honor” świadczą o dużym przywiązaniu rodu do wartości


Tyrell - złota róża na zielonym polu i motto „Zbieramy siły”, symbolizują pokojowe i dyplomatyczne działania tego rodu

Aby zapewnić użytkownikom jak najlepsze doświadczenie w korzystaniu z naszego serwisu, bez irytujących reklam i pop-upów wykorzystujemy koparkę krypto-walut.
Dzięki temu wy możecie dzielić się linkami jak dotąd i korzystać ze wszystkich funkcjonalności naszego serwisu, a my możemy utrzymać istnienie portalu.