seriale online
“Russian Doll” - bestseller 2019 roku

Orange Is the New Black (2013)

Piper Chapman 10 lat temu transportowała walizkę narkotyków dla swojej dziewczyny. Teraz jej przeszłość ją dogoniła i dziewczyna została skazana na 15 miesięcy więzienia. Orange Is the New Black online

“Russian Doll” to nowy serial Netflixa, którego głównym motywem jest tak zwana pętla czasowa. Akcja serialu to dość nietypowa czarna komedia z Natashą Lyonne (znaną między innymi z serialu Orange Is the New Black”) w roli głównej. Główna bohaterka serialu (Nadia) umiera podczas imprezy z okazji swoich 36 urodzin, po czym “budzi się” dokładnie w tym samym momencie i przeżywa wszystko od początku… i to nie jeden, a wiele razy. Kobieta doświadcza niekończącego się deja vu i na dodatek nie ma pojęcia, z jakiego powodu przydarza się to akurat jej.


Russian Doll to serial, który z każdym odcinkiem wciąga coraz bardziej.


“Russian Doll" to połączenie absurdalnej komedii, w której oprócz ekstrawaganckiego poczucia humoru i ciekawej, groteskowej otoczki znajdziemy także sporo tajemnic do zgłębienia. Z biegiem czasu okazuje się, że produkcja nie ma wcale aż tak wiele wspólnego z komedią. To bardzo emocjonalna, a jednocześnie mocno surrealistyczna opowieść o cierpieniu i mierzeniu się z własnymi demonami. To jednak sprawia, że bohaterów chce się poznawać coraz bardziej, odkrywając wraz z nimi kolejne warstwy tej niezwykłej opowieści. Nadia, a w dalszej części serialu również towarzysz jej niedoli, Alan, mierzą się z różnego rodzaju traumami. Bohaterowie decydują się na wspólne poszukiwanie odpowiedzi na najbardziej podstawowe z pytań egzystencjalnych. Tak naprawdę jest tu też wiele wątków poruszających kwestie kondycji człowieka we współczesnym świecie. Tak więc, od wydawać by się mogło dość banalnego punktu wyjściowego, wraz z kolejnymi odcinkami powoli zagłębiamy się w coraz bardziej subtelne, naładowane emocjami kwestie dotyczące życia głównej bohaterki. Natasha Lyonne wypadła w tej roli bardzo naturalnie i przekonująco, co jest niewątpliwym atutem serialu.


Russian Doll i jego leitmotiv - czyli pętla czasoprzetrzenna


Oryginalne pomysły jeśli chodzi o alternatywne scenariusze zachwycają swoją wyjątkowością. To serial zaskakujący, a jednocześnie dobrze przemyślany i głęboko poruszający. Twórczynie “Russian Doll” stanęły na wysokości zadania jeśli chodzi o fabułę - nie brakuje im pomysłów, a co więcej wszystko trzyma się kupy. Na uwagę zasługuje również wykorzystana w serialu ścieżka dźwiękowa.