seriale online
“Przedziwna planeta Ziemia” w końcu na Netflixie

“Przedziwna Planeta Ziemia” okiem astronautów


Przedziwna planeta ziemia to serial wyprodukowany przez National Geographic, który na początku kwietnia tego roku doczekał się w końcu premiery w serwisie Netflix! Dokumentów przyrodniczych było już mnóstwo, ale “Przedziwna planeta Ziemia” to pośród nich prawdziwa perełka! Twórcy dokumentu obrali sobie za cel odnalezienie zupełnie nowych sposobów na ukazanie piękna i niezwykłości naszej planety. I znaleźli je! Fabuła została przedstawiona z perspektywy astronautów, którzy spędzili mnóstwo czasu na orbicie okołoziemskiej i dzielą się z widzami swoimi osobistymi przeżyciami.


Spektakularne zdjęcia z kosmosu


Każdy z dziesięciu odcinków sezonu próbuje zgłębić tajemnice istnienia życia na Ziemi, dzięki czemu fabuła trzyma w napięciu, a zdjęcia niezwykłych miejsc rozsianych po całej powierzchni naszej planety i przede wszystkim nagrania z kosmosu po prostu wbijają widza w fotel. Spektakularne ujęcia z kosmosu to coś, co z pewnością odróżnia ten dokument od wszystkich innych dokumentalnych produkcji przyrodniczych, które do tej pory widzieliście. Raz obejrzane zapadają w pamięć na zawsze. Dzieło Aronofskiego to przede wszystkim uczta dla zmysłów. Już od pierwszego odcinka widz ma świadomość, że jest to dokument zrobiony z niezwykłym rozmachem.


Najlepszy serial dokumentalny 2019 roku


Serial stara się przede wszystkim wzbudzić u widza podziw dla skomplikowanych mechanizmów, jakie umożliwiły istnienie życia na Ziemi. Produkcja jest podzielona tematycznie - w każdej jej części mamy do czynienia z innym aspektem związanym z życiem na Ziemi (jak również poza nią). Dodatkowym atutem jest fakt, że oprócz wyjątkowych zdjęć krajobrazów i zgrabnego połączenia elementów dydaktycznych w ciekawą fabułę, możemy też usłyszeć historie prawdziwych ludzi, którzy szczegółowo opowiadają o swojej pracy, która, choć w pierwszej chwili nie zdajemy sobie z tego sprawy, ma niebagatelny wpływ na cały ekosystem. No i przede wszystkim, twórcy serialu dają nam szansę zaznajomić się z prawami rządzącymi naszą planetą, nie tylko z ziemskiej perspektywy.