seriale online

Prawdziwa historia najbardziej diabolicznego napadu na bank w historii Ameryki – „Evil Genius”

28 sierpnia 2003,

Dzień jak co dzień, w cichym miasteczku Erie w Pensylwanii. Jest godzina 14:28, popołudniowe słońce grzeje. Upał daje się we znaki osobą czekającym w kolejce w lokalnym banku, kiedy do środka wchodzi mężczyzna w średnim wieku. Wygląda jak każdy, z jednym małym szczegółem. Pod koszulką z napisanym mazakiem zgadnij, ma bombę przyczepioną do szyi. Na obroży.


Bryan Wells pracuje jako dostawcą pizzy w małej restauracji włoskiej. Dostaje zamówienie na adres, który nie jest zamieszkany. Podejmuje zlecenie i jedzie do opuszczonej wieży radiowej w lesie… To on jest mężczyzną z bombą na szyi.


W trakcie napadu mężczyzna ma ze sobą długą listę poleceń dla pracowników banku, którzy mieli wypłacić mu 250,000$. Miał ze sobą również instrukcje dla m.in. policji dotyczące jak uwolnić Bryana od bomby, która miała być atrapą. Nie było możliwości by o tej porze otworzyć skarbiec, więc napastnik musiał zadowolić się kwotą 8,000$.


I w tym momencie sprawy nabierają złego obrotu. Bryan zostaje skuty w kajdanki, saperzy nie docierają od dłuższego czasu, a bomba zaczyna tykać. Tykać coraz głośniej.


W wyniku eksplozji dostawca pizzy ginie, a dzień później w niewyjaśnionych okolicznościach jego kolega z pracy. Kto za tym wszystkim stoi? Czy napad na bank nie był jedynie przykrywką? I kto napadałby na bank w taki sposób?


„Evil Genius” to studium zbrodni prawie doskonałej, mrocznej strony ludzi, którzy nigdy nie sprawiali wrażenia posiadania takowej i trwającego wiele lat śledztwa, które wiele razy trafiało w ślepe zaułki.


Przez czas trwania czterech odcinków, zostaje odsłonięta historia i życiorys każdego z konspiratorów, ich motywy, a także udział Bryana Wellesa w całej operacji.


Historia jest przedstawiona w formie dokumentu i był to bardzo dobry wybór twórców, ponieważ ilość materiałów ze śledztwa jest ogromna. Od nagrań wideo z przesłuchań, niezliczonych fotografii, po zeznania policjantów i agentów FBI pracujących nad tą sprawą.


Dzięki autentycznym materiałom źródłowym odkrywający karty tej okrutnej zbrodni widz może poczuć się, jakby sam prowadził tę sprawę. Albo przynajmniej przyglądał się jej z bliska.


Serial trzyma klimat i równy poziom przez całkowity czas trwania, a na plus na pewno wyróżnia się muzyka i sposób prowadzenia narracji. Zdjęcia są utrzymane w raczej ciemniejszej kolorystyce – odpowiada to mrocznej tematyce produkcji.

Aby zapewnić użytkownikom jak najlepsze doświadczenie w korzystaniu z naszego serwisu, bez irytujących reklam i pop-upów wykorzystujemy koparkę krypto-walut.
Dzięki temu wy możecie dzielić się linkami jak dotąd i korzystać ze wszystkich funkcjonalności naszego serwisu, a my możemy utrzymać istnienie portalu.