seriale online

Polka w roli Ciri w „Wiedźminie”?

Wyczekiwana adaptacja kultowej serii książek „Wiedźmin” Andrzeja Sapkowskiego produkcji Netflixa coraz bliżej. Znamy już aktora, który zagra Geralta z Rivii – w tej roli Henry Cavill (znany przede wszystkim z ról filmowych, m.in. z Supermana w „Batman vs Superman: Świt sprawiedliwości” i „Człowiek ze stali”).

Do obsadzenia pozostały jednak inne role uwielbiane zarówno przez czytelników, jak i graczy – m.in. Yennefer i Ciri. Wielu fanów „Wiedźmina” zwracało uwagę, że z uwagi na specyfikę powieści Spakowskiego, role w serialu powinny zostać przydzielone aktorom o słowiańskim pochodzeniu.

Polskie akcenty w „Wiedźmiie”

Czy czekają na nas zatem polskie akcenty w Netflixowej produkcji? To bardzo prawdopodobne. Dyrektorka castingowa serialu, Sophie Holland, na swoim koncie na Twitterze potwierdziła, że odwiedziła Warszawę w ramach castingów do ról innych bohaterów. Choć nie wiadomo jeszcze, która postać zostanie zagrana przez osobę pochodzenia polskiego, plotki wskazują na Dziecko Niespodziankę, Ciri. Według portalu Reddit, casting, który odbył się w Warszawie, miał wyłonić aktorkę o słowiańskiej urodzie.


Kiedy odbędzie premiera serialu „Wiedźmin”?

Tego niestety jeszcze nie wiemy. Wszystko wskazują na końcówkę roku 2019, gdyż podobno do co najmniej do maja mają trwać zdjęcia.