seriale online

Ozark - co dalej?

Ozark (2017)

Historia dorady finansowego ‌Marty’ego Byrde’a, który z pozoru wiedzie normalne życie. Zamieszany w działania meksykańskiego kartelu, zmuszony zostaje do opuszczenia rodzinnego miasta i zamieszkania w kurorcie Ozarak w Missouri. Okazuje się, że ucieczka nie rozwiązuje jego problemów... Ozark online

Ozark to niewątpliwie jedna z najnowszych perełek Netflixa. To wciągający serial kryminalny, w którym poznajemy doradcę finansowego Marty’ego mieszkającego w Chicago z żoną Wendy i dwójką dzieci - 15-letnią Charlotte i 13-letnim Jonahem, który wraz z przyjacielem prowadzi biuro finansowe.

Z pozoru wydają się być zwykłą, nudną, amerykańską rodziną należącą do klasy średniej, której życie upływa we względnym spokoju, a nawet monotonii. Sprawa komplikuje się, gdy ich główny klient, szef jednego z meksykańskich gangów narkotykowych, dla którego główny bohater pierze pieniądze przestaje ufać swoim podwładnym. Rodzina Marty’ego jest zmuszona przeprowadzić się do prowincjonalnego miasteczka Ozark, by tam rozkręcić biznes i spłacić dług zaufania wobec kartelu.

Mieszkańcy miasteczka, z odcinka na odcinek odkrywają przed nami swoje mniej lub bardziej mroczne tajemnice, które w dużym stopniu wpływają na bieg wydarzeń. A samo stworzenie pralni brudnych pieniędzy w tym miejscu staje się dużo trudniejsze niż z początku mogłoby się wydawać. Skutkuje to niekończącą się plątaniną mętnych układów i brudnych interesów, które prowadzą do coraz to większej ilości nieprzewidzianych zdarzeń.

Czy będzie 3 sezon Ozark?

Wydaje się, że gęsta pajęczyna zależności, które nie do końca rozwiązują tę całą fabularną układankę została nierozwiązana po to, aby przygotować miejsce dla kolejnej serii. Niejednoznaczna końcówka drugiej serii pozwala przypuszczać, że w niedalekiej przyszłości doczekamy się kontynuacji w postaci trzeciego sezonu.