seriale online

Nie żyje Stan Lee. Miał 95 lat

Daredevil (2015)

Niewidomy prawnik, Matt Murdock, którego pozostałe zmysły zostały niewiarygodnie wyostrzone, przywdziewa kostium superbohatera by zwalczać przestępczość zarówno za dnia jak i w nocy. Daredevil online

Z przykrością informujemy, że amerykański autor komiksów, scenarzysta i producent filmowy zmarł 12 listopada 2018 r. O śmierci Stana Lee poinformowała jego córka Joan Celia Lee. Artysta zmarł w szpitalu, gdzie podejmowano próbę utrzymania go przy życiu. W ostatnich latach Stan Lee zmagał się z licznymi problemami zdrowotnymi – miał operację serca, przeszedł zapalenie płuc, miał także kłopoty z widzeniem.

W wywiadzie dla portalu TMZ, jego córka powiedziała:

Mój ojciec kochał wszystkich swoich fanów. Był najwspanialszym i najporządniejszym człowiekiem.

Stan Lee urodził się w 1922 roku w Nowym Jorku. Miał rumuńskie korzenie. Stan Lee działał w branży komiksowej od 1939 roku, a dla Marvela pracował w zasadzie od początku jego istnienia – Marvel Comics Group powstało w 1962 roku. Przez wiele lat był prezesem wydawnictwa Marvel Comics. W jego portfolio artystycznym znajdują się najbardziej popularni bohaterowie uniwersum komiksowego Marvela – Iron Man, Kapitan Ameryka, Czarna Pantera, Spider-Man, Hulk, czy Daredevil. W 2008 roku odznaczony został Narodowym Medalem Sztuki.

Oprócz kariery komiksowej, gościnnie odgrywał małe role w filmach Marvela – ostatnio mogliśmy go zobaczyć m.in. w „Venomie”.