Please disable your adblock and script blockers to view this page

seriale online

“Nasza planeta” - nowy dokument przyrodniczy Netflixa


Netflix wkracza z nowym serialem dokumentalnym “Nasza Planeta”, który opowie nam o niezwykłych ośrodkach przyrodniczych zlokalizowanych w różnych zakątkach Ziemi. Widzowie będą mieli okazję podziwiać wyjątkowe krajobrazy jak również niezwykle rzadkie gatunki zwierząt, a jednocześnie dowiedzieć się jakie kroki powinny zostać podjęte, aby zapewnić im przetrwanie. Warto zaznaczyć, że zdjęcia do produkcji powstawały w 50 różnych krajach na 6 kontynentach przez prawie 10 lat! Sama realizacja tego projektu trwała ponad 4 lata. Co więcej, użyto do niej technologii 4K, dzięki czemu będziemy mogli podziwiać zapierające dech w piersiach widoki w najwyższej, dostępnej obecnie jakości. Serial, na który składa się 8 odcinków jest autorstwa twórców popularnej „Planety Ziemi”.


“Nasza Planeta” - o czym jest serial?


Serial koncentruje się przede wszystkim na niezwykłej różnorodności środowiska naturalnego. Wraz z twórcami będziemy mieli przyjemność odwiedzić tajemnicze głębiny oceanów, rozległe krajobrazy Ameryki Północnej i Afryki, a także tętniące życiem dżungle Ameryki Południowej. “Nasza planeta” to jednak nie tylko widowiskowe ujęcia rzadko spotykanych gatunków zwierząt czy roślin, to także głęboka refleksja na temat wpływu ludzkości na środowisko naturalne oraz inne gatunki zamieszkujące Ziemię. Produkcja ma uzmysłowić widzom w jaki sposób powinniśmy chronić naszą wyjątkową planetę oraz to jak wielkie znaczenie dla istnienia życia na Ziemi mają pozornie niepowiązane ze sobą ekosystemy.


Premiera - kwiecień 2019


Oprócz oryginalnej wersji z narracją Sir Davida Attenborough, serial będzie dostępny w 10 lokalnych wersjach językowych, głos dla hiszpańsko języcznej publiczności podłożą Penelope Cruz czy Salma Hayek. W roli polskiego lektora wystąpi Krystyna Czubówna. Serial będzie miał premierę już 5 kwietnia 2019 roku w serwisie Netflix.