seriale online

Lost in Space - klasyka science fiction lat 60.?

Lost in Space (2018)

Uwięziona w kosmosie rodzina, lata świetlne od swojego celu podróży, zmaga się z przeciwnościami i walczy o przetrwanie. Serial stworzony na podstawie klasycznego filmu science-fiction z połowy lat 60. XX w. Jest rok 2046, rodzina Robinsonów (John, Maureen, Don, Judy, Will i Penny) na swoim statku kosmicznym Jupiter 2 napotyka na falę w czasoprzestrzeni i rozbija się na nieznanej planecie. W odległości bliskiego lata świetlnego od zamierzonego celu Robinsonowie i inni koloniści połączyli się, walcząc z obcymi, próbując opuścić planetę. Lost in Space online

Netflix wziął się za rekonstrukcję serialu powstałego w latach sześćdziesiątych pt. “Lost in space”. Serial opowiada o rodzinie Robinsonów, która będąc uwięziona w przestrzeni kosmicznej walczy o przetrwanie.

Fabuła wpisuje się w kanon klasycznych filmów science fiction z tego okresu. Profesor John Robinson (w tej roli Toby Stephens, znany m.in. z "Black Sails") wraz z żoną i trójką dzieci zostają wysłani na planetę Alpha Centauri, żeby sprawdzić możliwość kolonizacji planety przez ziemian. Oczywiście nie mogło zabraknąć tego złego - Doktora Smitha, którego wysłano za nimi po to, aby sabotował misję. Doktor Smith jest wrogiem rządu i pomimo, że ostatecznie zostaje schwytany, udaje mu się jednak przeprogramować system na statku. Do tego dochodzi łobuzerski, ale uroczy Don West, który jest wysoko wykwalifikowanym przedsiębiorcą. Nie miał on zamiaru dołączać do kolonii, nie mówiąc już o lądowaniu na zagubionej w odmętach kosmosu planecie.

I tak zaczynają się przygody rodziny Robinsonów...

Z ciekawostek:

Bill Mumy jest jedynym aktorem, który pojawił się w oryginalnym serialu telewizyjnym Lost in Space (1965-1968), w którym zagrał Willa Robinsona. W remake'u wciela się natomiast w postać Doktora Smitha. Ponadto, zarówno większość elementów fabuły, nazwiska bohaterów czy nawet muzyka - wszystko to silnie nawiązuje do pierwowzoru. Głosy krytyków sugerują, że mamy do czynienia z udaną produkcją.

Serial “Zagubieni w kosmosie” 13 kwietnia pojawił się w serwisie Netflix.


Aby zapewnić użytkownikom jak najlepsze doświadczenie w korzystaniu z naszego serwisu, bez irytujących reklam i pop-upów wykorzystujemy koparkę krypto-walut.
Dzięki temu wy możecie dzielić się linkami jak dotąd i korzystać ze wszystkich funkcjonalności naszego serwisu, a my możemy utrzymać istnienie portalu.