seriale online

Królewskie śluby w serialach

The Crown (2016)

Brytyjski serial oparty na sztuce “The Audience” Petera Morgana, który jest również autorem scenariusza. „The Crown” to historia oparta na faktach, ale również wciągająca historia, niebanalny scenariusz, charyzmatyczni aktorzy i wspaniałe kostiumy. To nie tylko historia Wielkiej Brytanii. Serial dotyka centrum światowej polityki, a tłem są największe wydarzenia XX wieku. Jest to jedna z najdroższych produkcji Netflixa. Warto dodać, że muzykę do serialu skomponował nie kto inny, a sam Hans Zimmermann. Drugi sezon "The Crown" jest ostatnim z udziałem uwielbianej przez widzów Claire Foy, dalej zastępuje ją Olivia Colman jako królową Elżbietę. Podobnie reszta obsady, z Mattem Smithem na czele, ulega zmianie. Do obsady dołącza Michael C. Hall jako Prezydent USA John F Kennedy. W nowym sezonie duży nacisk położony jest na związek królowej z księciem Filipem, na plotki o jego domniemanej niewierności, a także pojawia się wątek małżeństwa księżnej Małgorzaty z Lordem Snowdonem. Akcja rozpoczyna się w roku 54’ i dotyczy w dużej mierze wydarzeń niepowiązanych bezpośrednio z królową. Producent serialu planuje aż 6 sezonów. The Crown online

W sobotę odbył się książęcy ślub Księcia Harry'ego i Meghan Markle. Ceremonię obejrzało 18 milionów widzów. A jak wyglądają śluby w serialach? Tak się składa, że brytyjscy władcy dość często są portretowani zarówno w kinie jak i w telewizji. Przyjrzyjmy się trzem wybranym scenom ślubów królewskich.


najlepsze seriale


Nastoletnia Maria Stuart (2014-)

Serial opowiada o tym, jak młoda królowa Szkotów musi radzić sobie wśród nieprzychylnych jej osób; umocnić swoją władzę pomimo wielu intryg dworskich oraz nie zgubić samej siebie w tym całym zamieszaniu. Scena ślubu dotyczy jej i jej (historycznie drugiego) męża Lorda Darnley.


najlepsze seriale online


Wiktoria (2016-)

Fabuła opowiada o życiu jednej z bardzije popularnych władczyń Imperium Brytyjskiego - Królowej Wiktorii. W serialu jesteśmy świadkami ślubu Wiktorii z jej jedynym mężem, Księciem Albertem.


seriale online za darmo
The Crown (2016-)

Pozostajemy w kręgu angielskiej arystokracji. W produkcji poświęconej życiu i panowaniu, najdłużej obecnie urzędującej monarchinii Elżbiety II - rozpoczynamy całą historię sceną ślubu Elżbiety z Księciem Filipem. Do sceny wykorzystano replikę oryginalnej sukni slubnej Elżbiety. Serial od NEtflixa jest obecnie najpopularniejszą produkcją, która dotyczy brytyjskiej rodziny królewskiej. Serial wraca z trzecim sezonem pod koniec 2018 roku.

Aby zapewnić użytkownikom jak najlepsze doświadczenie w korzystaniu z naszego serwisu, bez irytujących reklam i pop-upów wykorzystujemy koparkę krypto-walut.
Dzięki temu wy możecie dzielić się linkami jak dotąd i korzystać ze wszystkich funkcjonalności naszego serwisu, a my możemy utrzymać istnienie portalu.