seriale online

Koło się zamyka – Sezon 5 "Gotham"

Gotham (2014)

Jak wyglądało Gotham zanim pojawił się Batman? Serial opisuje drogę po szczeblach kariery komisarza Jamesa Gordona, ikony symbolizującej prawo i porządek w skorumpowanym mieście. Co sprawiło, że Gotham stało się wylęgarnią przestępczości? Dzi eki serialowi poznamy tło wydarzeń z dzieciństwa Bruce'a Wayne'a. Gotham online

Szalejąca ostatnio moda na prequele, zarówno na małym, jak i dużym ekranie, nie wydaje się słabnąć. Wręcz przeciwnie, niczym kula śnieżna z każdą produkcją nabiera rozpędu i wydaję się, że brakuje na medialnym horyzoncie siły, która mógłby ją zatrzymać.


Tak samo jak w przypadku Gwiezdnych wojen czy Star Treka, przyszedł czas na Batmana, który również doczekał się historii ukazującej wydarzenia, zanim on i jego wrogowie zmierzyli się po raz pierwszy.


"Gotham" przedstawia losy młodego detektywa Jamesa Gordona, którego ambicją jest zwrócenie tytułowego miasta, na ścieżkę prawa, tak jak to wyglądało za jego dzieciństwa. Młody Bruce stracił rodziców w młodym wieku, a detektyw Gordon stał się dla niego przykładem. Częściowo również dzięki niemu, w przyszłości stanie się mścicielem i największym wrogiem przestępców, siejących bezprawie na ulicach jego miasta. Bohaterem znanym wszystkim jako Batman.


W produkcji do teraz nie było widzom jeszcze dane zobaczyć Bruca Wayne'a w pelerynie bądź masce. Czy zmieni się to w piątym i za razem ostatnim sezonie serialu?


Podpowiedzi można szukać w komiksie Batman: Zero year, na którym częściowo ma być oparta fabuła zbliżającej się finałowej serii, jak twierdzi John Stephens – producent wykonawczy.


Wątpliwości fanów budzą plotki o długości trwania ostatniego sezonu. Dotychczas były to 22 odcinki, a według najnowszych doniesień twórcy chcą zamknąć wszystkie wątki w czasie 10 epizodów. Nie jest to oficjalne oświadczenie wytwórni FOX stojącej za "Gotham", lecz chyba przypadkowe wyznanie aktorki Carmen Bicondovy, grającej Catwoman podczas live’ u z fanami, na jej profilu na Instagramie.


Czy taki los faktycznie spotka Gotham? Odpowiedź na to pytanie nadejdzie razem z nową serią, która nie dostała jeszcze daty premiery, ale na podstawie poprzedzających czterech sezonów, można postawić na połowę września, jako czas emisji pierwszego odcinka ostatniego sezonu.

Aby zapewnić użytkownikom jak najlepsze doświadczenie w korzystaniu z naszego serwisu, bez irytujących reklam i pop-upów wykorzystujemy koparkę krypto-walut.
Dzięki temu wy możecie dzielić się linkami jak dotąd i korzystać ze wszystkich funkcjonalności naszego serwisu, a my możemy utrzymać istnienie portalu.