seriale online

Kim jest Maniac? Każdym z nas!

Warto było czekać

Netflix długo nie chciał uchylić rąbka tajemnicy dotyczącego swojego najnowszego serialowego hitu, ale kiedy to zrobił, ekscytacja narastała z dnia na dzień, ze zwiastuna na zwiastun.


Maniac od samego początku zapowiadał się obiecująco i nie zawiódł– Emma Stone i Jonah Hill są więcej niż przekonywujący w swoich rolach, na czas trwania serialu, widz zostaje bezpowrotnie zassany do umysłów granej przez nich dwójki, a zza kamery, Carry Fukunaga sprawia, że cały spektakl wygląda surrealistycznie.


Sprawy się trochę komplikują

Annie i Owen biorą udział w innowacyjnym badaniu farmakologicznym, mającym na celu odnalezienie leku, który wyleczy umysł ze smutku. Każdy z nich ma inny powód, dla którego znajdują się na badaniach. Annie jest uzależniona od jednej z pigułek, Owen jest chory. Podczas trwania badań nawiązuje się między nimi wyraźna więź. Nie wiedząc jednak, co jest prawdziwe a co jawą, starają się na swój sposób pojąć, co się dzieje w kompleksie badawczym, zarządzanym przez zakompleksionego, na punkcie swojej matki, doktora i emocjonalny komputer cierpiący na depresję.


Emocjonalny rollercoaster

Większość fabuły dzieje się w snach bohaterów, to właśnie tam poznają się i pojawia się między nimi więź. Po czasie odkrywają, że jakimś cudem, coś ich zawsze łączy na jawie. Doktor wraz z asystentką za wszelką cenę starają się rozłączyć parę badanych, dla dobra zbieranych danych, lecz ich więź jest za silna.


Wszyscy jesteśmy Maniakami

Wszyscy zmagają się z czymś wewnętrznie. Nie ważne co to jest, czy skąd się wzięło w danej głowie, każdy jest jedyny w swoim rodzaju. Koncerny farmaceutyczne mogą próbować wymyślać nowe ”zespoły” aby pozyskać nową siłę nabywczą, ale ludzie nie mogą się im poddawać. Na koniec końców wszyscy jesteśmy normalnymi…maniakami.