seriale online

Chilling adventures of Sabrina – mini recenzja bez spoilerów

Jaka jest Sabrina, każdy widzi ­– pół wiedźma, pół śmiertelniczka. I tak samo jest z najnowszym serialem Netflixa. Czasem strasznie, a czasem radośnie. Podwójna natura dziewczyny rozdartej między światem, w którym panuje szatan, a normalnym codziennym życiem nastolatki, jest tym co czyni ten serial unikalnym i bez wątpienia wciągającym.

Czarna magia w Chilling adventures of Sabrina

Mieszkając z wyznającymi mrocznego pana ciotkami i kuzynem w odludnym domu na skraju lasu, Sabrinie od urodzenia towarzyszy czarna magia, lecz w przeciwieństwie do rówieśników z magicznego półświatka, nie uczy się w domu, a uczęszcza do szkoły publicznej. To właśnie tam poznała swoje przyjaciółki i chłopaka, z którymi dzieli tą normalną część swojego podwójnego życia. Problem pojawia się, kiedy w dniu 16 urodzin musi wybrać, do którego z tych światów chce należeć ­­– kompromis nie wchodzi w grę. Jeśli wpiszę swoje imię do księgi szatana, zaprzeda mu swoją duszę, jeśli wybierze przyjaciółki, straci wówczas możliwość czarowania.

Gra aktorska na poziomie

Gra aktorska nie pozostawia niczego do życzenia, postaci grane przez aktorów są naturalne, wiarygodne i łatwo się z nimi utożsamić, a na szczególne pochwałę zasługuje Kiernan Shipka odgrywająca tytułową rolę, jest urocza i złowieszcza za razem! Miranda Otto i Lucy Davis tworzą dynamiczny duet na ekranie, realizując przy tym motyw dobrego- złego policjanta, który jest źródłem licznych udanych scen komediowych.

Akcja toczy się naturalnie. Żadne wydarzenia na ekranie nie są pośpieszane, ani też nic się nie przeciąga prowokując sprawdzenie wyświetlacza smartfona, w trakcie seansu. Na pochwałę zasługują twórcy, za brak cliff hangerów kończących odcinki. Dzięki temu całość ogląda się przyjemniej i łatwiej jest się wczuć w klimat.

Zdecydowanie warto zobaczyć Chilling adventures of Sabrina, zbliżające się Halloween stanowi idealną wymówkę na serialowy maraton, a co lepiej sprawdzi się na koniec października jak stara dobra czarna magia i demony!


Aby zapewnić użytkownikom jak najlepsze doświadczenie w korzystaniu z naszego serwisu, bez irytujących reklam i pop-upów wykorzystujemy koparkę krypto-walut.
Dzięki temu wy możecie dzielić się linkami jak dotąd i korzystać ze wszystkich funkcjonalności naszego serwisu, a my możemy utrzymać istnienie portalu.