seriale online

1983 - polska produkcja na Netflixie

Pierwszy serial polskiej produkcji na platformie Netflix to już tylko kwestia kilku dni i bardzo dobrze, ponieważ „1983” ma ogromny potencjał. Pokazując alternatywną rzeczywistość, w której zimna wojna trwa w najlepsze, tworzy niepokojącą wizję współczesnego świata, znaną już z historii.

Jest rok 2003, a w Polsce komuna ma się dobrze. Szanse na obalenie żelaznej kurtyny są zerowe po tragicznym zamachu z 1983 roku, w którym życie straciło wielu ludzi – w tym rodzice studenta prawa - Kajetana Skowrona (Maciej Musiał). Chcąc odkryć spisek sprzed 20 lat i plany partii, Skowron wraz z skompromitowanym oficerem śledczym (Robert Więckiewicz) planują zdemaskować intrygę, która zmieniłaby nie tylko życie Polaków, ale także losy całego świata.

Serial składa się z 8 odcinków, które będą dostępne od razu na platformie Netflix. Za reżyserię odpowiedzialna jest m.in.: Agnieszka Holland, a w obsadzie oprócz Musiała i Więckiewicza zobaczyć będzie można: Zofię Wichłacz, Michalinę Olszańską, Andrzeja Chyrę, Edytę Olszówkę i Mirosława Zbrojewicza. Premiera zapowiedziana jest na 30.11.2018.