Uwaga!

Serwis jest nieczynny!


Kup legalny dostęp do Netflix za 12,50 PLN / miesiąc.

seriale online


-> Użyj kodu rabatowego "iitvx" i odbierz 10% rabatu! <-
(kliknij powyżej)


seriale online13 powodów - traf czy błahe podejście do problemów?

13 Powodów (2017)

Clay po powrocie ze szkoły znajduje przed drzwiami swojego domu tajemniczą paczkę. W środku jest kilka taśm magnetofonowych nagranych przez Hannah, jego koleżankę z klasy i szkolną miłość, która dwa tygodnie wcześniej popełniła samobójstwo. W nagraniach Hannah zdradza trzynaście powodów, dla których postanowiła odebrać sobie życie. Czy Clay jest jednym z nich? 13 Powodów online

13 POWODÓW 

Amerykański serial, opowiadający o problemach tymczasowych nastolatków. Składa się z trzech sezonów, każdy po 13 odcinków. Serial dostał wiele pozytywnych opinii, jednakże część recenzentów zarzuciła mu błahe podejście do problemów takich jak: samobójstwo, smierć, gwałt, depresja, czy bezcelowość życia.  

O CZYM JEST SERIAL? 

Bohaterką pierwszego sezonu jest Hannah Baker, dziewczyna, która nagrała 13 kaset z wyjaśnieniem, dlaczego dokonała aktu samobójstwa. Każda kaseta z nagraniem powiązana jest z inną osobą, której chcę przekazać swoją historię. W sezonie drugim ukazany jest proces, który ma na celu wyjaśnienie przyczyn samobójstwa nastolatki. W tym sezonie ukazana jest niesprawiedliwość, bezsilność mentalna, jak i nieobliczalność człowieka. Bohaterowie dowiadują się o sobie dużo więcej niż tylko z przesłuchania kaset, które nagrała Hannah. Bryce Walker jest w sezonie 3 osobą pierwszoplanową, mowa jest o nim w każdym odcinku, ponieważ uczniowie, tak jak policja i rodzina dobiegają o okoliczności jego śmierci, szukają sprawcy oraz potencjalnych podejrzanych. Ten sezon ukazuje chęć poprawy, próbę odpokutowania win, lecz także wiele kłamstw i tajemnic między najbliższymi przyjaciółmi i rodziną.

Serial 13 powodów skłania nastolatków, jak i ludzi starszych do wielu refleksji na temat naszego życia, czy życia naszych dzieci. Ukazuje bezsilność, brak zainteresowania, przerażający ból, zakłopotanie, problemy tych czasów, zamknięcie na świat, nieumiejętność poradzenia sobie z problemami, czy nieporadność osoby skrzywdzonej lub osób w jej otoczeniu. Zachęca się do oglądania serialu z osobą bliską.