seriale online

12. sezon serii Doctor Who w 2020 roku

Doktor Who (2005)

Doktor Who to kultowy brytyjski serial science-fiction, który po raz pierwszy powrócił w 2005 roku. Serial opowiada przygody Doktora, przedstawiciela rasy Władców Czasu, który podróżuje przez czas i przestrzeń za pomocą swojego statku kosmicznego, TARDIS, który wyglądem do złudzenia przypomina policyjną budkę znaną z londyńskich ulic. Podczas swoich przygód doktor wielokrotnie ratuje ziemię i inne planety z opresji. W jego podróżach towarzyszą mu wierni przyjaciele.

Aktualnie serial Doctor Who liczy 10 serii, producentem wykonawczym jest Steven Moffat. Premiera 11. sezonu Doctor Who już niedługo - już wkrótce zobaczymy 13. doktora w akcji!

Doctor Who sezon 11

Czekaj na premierę z iitv.pl! Doktor Who online

Stacja BBC ogłosiła, że w 12. sezonie znów zobaczymy Whittaker w roli 13., a Chris Chibnall ponownie będzie reżyserem. Na pierwszy odcinek 12. sezonu przyjdzie nam poczekać ponad rok – premiera odbędzie się na początku 2020 roku, jednak dokładna data nie jest jeszcze znana. Whittaker wyraziła swój entuzjazm w związku z nadchodzącym sezonem:

Wprost nie mogę się doczekać, kiedy znów wkroczę na plan i znów zabiorę się do pracy. To niesamowita rola. To wyjątkowa podróż i nie jestem gotowa się jeszcze z niej wycofywać.

W roli towarzyszów 13. Ponownie zobaczymy Bradleya Walsha, Tosina Cole’a i Mandip Gill.

Doctor Who - wzrost oglądalności

Choć w ostatnim czasie pojawiły się pogłoski jakoby Joddie Whittaker miała zrezygnować z roli 13. Doktora, a showrunner odejść z ekipy serialu, najwyraźniej na ten moment to kryzys został zażegnany. Co więcej, stacja BBC odnotowała wzrost oglądalności – zwłaszcza wśród kobiet w grupie wiekowej 18-34 lat, wśród których popularność serialu wzrosła dwukrotnie.

Odcinek specjalny Doctora Who już 1 stycznia 2019

Sezon 11. zmierza ku końcowi. Czeka na nas świąteczny odcinek specjalny, który w tym roku wyemitowany zostanie w Nowy Rok. Zgodnie z datą, akcja tego odcinka faktycznie będzie miała miejsce na początku roku. Według spekulacji w noworocznym odcinku zobaczymy Daleków.